MIŁOŚĆ POETY

w opracowaniu na gitarę, wiolonczelę i recytację


a l b u m d o s t ę p n y n a z a m ó w i e n i e

szambelan.zuzanna@gmail.com

Premiera płyty "dichter.liebe" dla szwajcarskiej wytwórni Pospero Classical z nową transkrypcją muzyki Roberta Schumanna na wiolonczelę i gitarę wraz recytacją wierszy Heinricha Heinego. Album dopełnia współczesna kompozycja Michaeli Catranis, inspirowana muzyką Schumanna.

Oficialny trailer

w reżyserii Christiny Voigt

O ALBUMIE

© Anita Suchocka

© Anita Suchocka

 

Połączenie cyklu pieśni “Miłość Poety” Roberta Schumanna z liryką Heinricha Heinego, która zainspirowała kompozytora do skomponowania jednych z najbardziej znanych pieśni, ma na celu odkryć na nowo związek między słowem i muzyką.


Niecodziennym połączeniem na płycie jest recytacja wierszy w interpretacji światowej sławy aktora Hannsa Zischlera, naprzemiennie przeplatana z muzyką, która wybrzmi w niespotykanym dotąd połączeniu dwóch instrumentów:  gitary (Jerzy Chwastyk) oraz wiolonczeli (Susanne Szambelan).

Dopełnieniem płyty jest utwór napisany przez Michaelę Catranis, będący współczesną interpretacją muzyki Schumanna. Jest on swoistym medium pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Album zostanie wydany w dwupłytowej formie dla szwajcarskiej wytwórni PROSPERO Classical. Odbiorca będzie mógł posłuchać  zarówno wersji liryczno- muzycznej, jak i czysto instrumentalnej.

W booklecie znajdują się oryginalne teksty wierszy Heinego wraz z tłumaczeniem w języku angielskim oraz polskim.

Ich grolle nicht

Film w reżyserii Christiny Voigt

 

Nasze nagrania osiągnęły już ponad 10.000 wyświetleń na Spotify!

Posłuchaj wybranych singli

 

ARTYŚCI

HANNS ZISCHLER

Hanns wystąpił w ponad 200 międzynarodowych i krajowych filmach fabularnych, m.in. u Jeana-Luca Godarda, Wima Wendersa i Stevena Spielberga. W 2019 roku wystąpił w serialu ZDF/arte "Die Neue Zeit" Larsa Kraume, który opowiada procesie powstawania Bauhausu. Poza pracą aktorską, jest aktywny jako autor, mówca, fotograf i redaktor. Jego debiutancka powieść "Der zerrissene Brief" została wydana przez Galiani w lutym 2020 roku.

Ostatnio zrealizował dla Netflixa film "The Black Island" w reżyserii Miguela Alexandre.



JERZY CHWASTYK

Opisywany przez krytyków jako "mistrz oddechu i linii wokalnej na gitarze" (Pizzicato Magazine), "liryk o cudownej łagodności" (Crescendo) oraz jako "młody gitarzysta z wielką przyszłością" (Melomano Digital, Madryt), Jerzy Chwastyk kultywuje "wrażliwą i poetycką grę pozbawioną niepotrzebnych popisów”.

Zdobył nagrody na wielu ważnych międzynarodowych konkursach, a jego 3 dotychczasowe wydawnictwa płytowe zaowocowały pozytywnymi recenzjami na całym świecie.

Jako solista i kameralista Jerzy Chwastyk występuje na scenach całej Europy. W przedstawieniu Ocaña w Neuköllner Oper w Berlinie, gitarzysta wykazał się ostatnio swoją wszechstronnością i elastycznością w różnych gatunkach muzycznych,

Jerzy Chwastyk urodził się we Wrocławiu w 1986 roku i dorastał w Polsce. Od kilku lat mieszka w Berlinie.



SUSANNE SZAMBELAN

Polska wiolonczelistka Susanne Szambelan urodziła się w Nowym Jorku w 1993 roku i dorastała w Polsce. W wieku 15 lat zadebiutowała z Orkiestrą Symfoniczną w Kownie. Zaowocowało to licznymi występami solowymi w całej Europie.

W 2013 roku wydała swój debiutancki album w polskiej wytwórni DUX z Koncertem wiolonczelowym Dvořáka, zdobywając liczne pozytywne recenzje, gdzie jest opisywana jako "artystka o ogromnej wrażliwości" (Longplay). 

Jej głęboka pasja do muzyki kameralnej zaowocowała współpracą z Danielem Hopem, Vogler QuartettNoah Bendix-Balgleyem, Laticą Honda-Rosenberg, Claudio Martínez Mehnerem oraz regularnymi występami z Karajan Academy Filharmonii Berlińskiej.


 

MICHAELA CATRANIS

Twórczość Michaeli Catranis najlepiej można opisać jako poetycką i niepokojącą zarazem; kompozytorka łączy delikatną lirykę i polifoniczne faktury z wybuchowymi, czasem brutalnymi gestami muzycznymi.

Jej pejzaż dźwiękowy rozwija się w żywej wymianie pomiędzy dyscyplinami sztuki  i różnymi praktykami wykonawczymi muzycznymi, z głębokim przekonaniem o procesie kolektywnego tworzenia sztuki. Jest zwolenniczką poetyki świadomej ekologicznie, koncepcji, która wpłynęła na wiele z jej ostatnich prac.

Michaela jest laureatką kilku międzynarodowych konkursów kompozytorskich i stypendiów (między innymi Contemporary Arts Alliance Berlin 2019 Young Talent Grant, TONALi18 Composition Prize 2018i). 

Michaela urodziła się w 1985 roku w Princeton, New Jersey. Mieszka i pracuje w Berlinie, gdzie założyła również interdyscyplinarny zespół “Menajiri.”


 

PŁYTA JUŻ DOSTĘPNA W SKLEPACH INTERNETOWYCH

oraz na

ZAMÓWIENIE

© Anita Suchocka

© Anita Suchocka